«Українська молодь — Христові» відзначила 85-річчя організації з’їздом у Києві

Опубліковано: 01.08.2018«Українська молодь — Христові» відзначила 85-річчя організації з’їздом у Києві

29 липня в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ відбувся всеукраїнський з'їзд одного із найчисельніших молодіжних рухів нашої Церкви - "Українська молодь - Христові". Святкування проходило під гаслом "Будь завжди вірний Христові! " з нагоди 85-річчя від першого зібрання молоді УМХ, яке відбулося у Львові з благословення митрополита Андрея (Шептицького). До учасників з'їзду приєдналися семінаристи із усіх українських семінарій, що прибули до Києва на прощу з нагоди святкування 1030-тої річниці Хрещення Русі-України.

"З нагоди ювілею львівський осередок УМХ, об'єднавшись із Івано-Франківським і Тернопільським, вирішили розпочати створення всеукраїнської структурованої організації і звернулися з цією ідеєю до Блаженнішого Святослава. Так було заплановано проведення сьогоднішнього з'їзду." - зазначила голова оргкомітету з'їзду, голова львівського осередку УМХ Христина Кутнів. "Унікальність сьогоднішнього заходу в тому, що він відбувається в день народження Митрополита Шептицького одразу після дня вшанування пам'яті святого Володимира і річниці хрещення Русі - добра нагода для присяги на вірність Христові.." - додала Христина.

Учасниками ювілейного 85-го з'їзду руху "Українська молодь Христові" стали близько 150 осіб - представники спільнот та їх духівники. На святкування до Києва прибула молодь із різних куточків України: Львів, Тернопіль, Луцьк, Полтава, Стрий, Самбір, Новий Розділ, Бучач, Броди та чисельні обласні осередки, зокрема Івано-Франківський, Львівський та інші.

Програма включала в себе складання присяги вірності Христові, презентацію всеукраїнської стратегії розвитку УМХівського руху та його гімну, зустріч молоді з Блаженнішим Святославом, пізнавельний квест та святковий концерт.

Святкування розпочалося Архиєрейскою Літургією, яку очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.  На Літургії були присутні духівники спільнот, що прибули разом із молоддю, отці-ректори духовних семінарій та Національний заслужений академічний український народний хор України імені Григорія Верьовки.

У своїй проповіді Глава УГКЦ наголосив на важливості віри у житті молодої людини:

"Сьогоднішнє Євангеліє дає нам побачити дві руки: Петра, який потопає і волає про порятунок, і спасаючу життєдайну десницю, що виймає і ставить його поруч. Петро отримав досвід спасіння, можливо в найбільш критичний момент свого життя - момент маловірства. Зростайте з дня на день у своїй вірі. " - закликав Глава Церкви.

Опісля Літургії відбулась зустріч молоді із Блаженнішим Святославом та конгрес учасників руху, де було представлено напрацювання щодо створення всеукраїнської організації УМХ. У своєму слові Предстоятель УГКЦ подякував молоді за відданість Христові:

"Хочу вам подякувати за те, що віддаєте своє життя Богові. Наші обіцянки не можуть опиратись лише на слово людини - тоді гріш їм ціна. В християнському сенсі, коли ми щось обіцяємо Богові - Він щось обіцяє нам. Тоді сам Бог стає гарантом дотримання обіцянки. Ми не знаємо, що чекає нас у майбутньому, які випробування. Але ми точно знаємо, що сьогодні сталося щось найбільш певного - привідкриття майбутнього. Будьте певні, що Бог не забере від вас своєї руки."

Для активних УМХівців організатори приготували цікаву гру у вигляді квесту по пам'ятних місцях Києва. Останнім пунктом змагання стала  Володимирська гірка, де біля пам'ятника князю Володимиру Великому о 18:00 розпочався молебень із нагоди 1030-го ювілею Хрещення Русі-України.

Ввечері всі знову зібралися у Патріаршому соборі Воскресіння Христового для того аби нагородити переможців змагання, урочисто розрізати святковий торт та послухати живої музики у виконанні УМХівських гуртів, семінарійного гурту МетаНоя і о. Руслана Греха. Завершилося святкування спільною подячною молитвою.

"Хочу побажати вам не забувати про три важливі речі. Перша - будьте завжди радісні. Це важлива риса правдивого християнина. Друга - пам'ятайте, що перепони завжди будуть на вашому шляху, бо в житті просто не буває. Але ці перепони для того, щоб відчути потім справжню радість. І третя - так є, що ми докладаємо завжди більше взусиль для тих кого любимо. Сьогодні ми досвідчили велику Батьківську Любов - Любов нашого Бога. Не дрімайте! Будьте його живими свідками." - сказав у завершальному слові до учасників з'їзду духівник спільноти УМХ у м.Тернопіль  о. Олег Харишин.

Ірина ВЛАДИМІР

Фото: Валентина ЄВТУШОК

Джерело: Дивенсвіт

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Українською Німецькою Англійською Польською Італійською

Розпорядок в монастирі

 Богослужіння: загальні

07:15 — Утреня
08:00 — Свята Літургія (за померлих)
17:00 — Вечірня
18:00 — Свята Літургія

 Подій не заплановано.

 Прп. Висаріона, чудотворця. Прп. Іларіона Нового, ігумена Далматської обителі, ісп.
Ап. – Рим. 80 зач. 1, 18-27.
Єв. – Мт. 12 зач. 5, 20-26.

Переглянути календар »


Слідкуйте за новинами:

Життя парафії


ВОМО «Українська молодь — Христові!» Луцьк (УМХ)
Аматорський театр «Алетея»
Катехизації для дорослих
Збережи і захисти життя

Сайт Провінції в Україні

  • Інтернет-представництво отців Василіян в Україні

Живе телебачення

  • Живе телебачення УГКЦ