Прем’єра авторської п’єси «Пори року»

Опубліковано: 27.05.2019Прем’єра авторської п’єси «Пори року»

    26 травня, після другої Літургії в Луцькому монастирі Отців Василіян відбулась прем'єра вистави «Пори року» у виконанні акторів християнського аматорського театру «Алетея».

    П'єса мала на меті показати глядачу християнські цінності в побуті на прикладі протиставлення двох героїнь - сусідок і подруг Зузунни Ювеналівни та Орисі Миколаївни. Одна з подруг, бабуня Орися, декларує себе побожною християнкою, хоч її вчинки демонструють зовсім протилежне. Так звані «святі речі» (свячена сіль, мак, червоні нитки) заповнили не лише її кишені, а й свідомість та ідентифікувались з атрибутами віри і справжньою побожністю.  Зузанна Ювеналівна ж сприймається оточенням як стара комуністка далека від питань духовності. Та потай від сторонніх очей вона шукає свій шлях до Бога. Розчарувавшись в ідеях комунізму, вона вдається до Святого Письма, намагається допомагати ближньому в скруті, не соромиться вказати подрузі на хибність її переконань і викривлене сприйняття віри. Кульмінаційним стає момент коли їх сусід переживає втрату, душевний біль та депресію. Орися відсторонюється, не бажаючи вплутуватись, а Зузанна намагається допомогти молодому чоловіку розібратись з хаосом у його голові і пережити складну життєву ситуацію. П'єса закінчується тим, що після смерті подруги Орися усвідомлює помилковість своїх переконань і прощається зі своїм старим життям, відправляючи колись милі серцю «святі речі» до смітника, де їм і місце. Хоча це лише перший крок на шляху до змін і їй ще доведеться довго вчитись опановувати свій непростий характер.

   Вистава була дебютом для двох головних героїнь п'єси. І, попри хвилювання, вони чудово впорались. Сльози та сміх глядачів під час перегляду сценічного дійства яскраве тому підтвердження. Дякуємо всім, хто не пошкодував часу і прийшов на нашу прем'єру. Велика подяка за вкладений час і працю нашим дебютанткам та всьому колективу, а також натхнення та наснаги на період літніх гастролей.

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Українською Німецькою Англійською Польською Італійською

Розпорядок в монастирі

 Богослужіння: загальні

08:30 — Утреня
09:30 — Свята Літургія (за парафію)
11:00 — Недільна школа для дітей та молоді
12:00 — Свята Літургія для дітей та молоді
17:00 — Свята Літургія

 Подій не заплановано.

 Неділя 18-та по Зісланні Святого Духа. Свв. Отців VII Вселенського Собору.
Св. ап. Филипа, одного з семи дияконів.
Прп. Теофана Начертанного, єп. Нікейського і творця канонів.

Утр.:
Єв. – Йо. 63 зач.; 20, 1-10.
Літ.: Ряд.:
Ап. – 2 Кор. 188 зач.; 9, 6-11.
Єв. – Єв. – Лк. 17 зач.; 5, 1-11.
Отців:
Ап. – Євр. 334 зач.; 13, 7-16.
Єв. – Йо. 56 зач.; 17, 1-13

Переглянути календар »


Слідкуйте за новинами:

Життя парафії


ВОМО «Українська молодь — Христові!» Луцьк (УМХ)
Аматорський театр «Алетея»
Майстерня родинного дозвілля «Дерево Життя»
Катехизації для дорослих
Збережи і захисти життя

Сайт Провінції в Україні

  • Інтернет-представництво отців Василіян в Україні

Живе телебачення

  • Живе телебачення УГКЦ