Вашою терпеливістю спасете душі ваші. (Лк. 21,19)

Опубліковано: 22.08.2022Вашою терпеливістю спасете душі ваші. (Лк. 21,19)

   20-21 серпня відбулася духовна віднова катехитів Луцького екзархату, яку провів о. Корнилій Яремак, ЧСВВ.

   Реколекції розпочались Божественною Літургією в монастирі святого Онуфрія у Львові, під час якої провідник духовних вправ виголосив першу реколекційну науку. Опісля учасники реколекцій вирушили до Гошева. Тут, на Ясній горі о. Корнилій провів невеличку екскурсію в монастирі Отців Василіян, а потім усі спільно помолилися молебень до Пресвятої Богородиці перед чудотворною іконою Божої Матері. Катехитів гостинно прийняли сестри згромадження Пресвятої Родини. Ввечері духом переживали Хресну Дорогу на Ясній горі, на якій розважали над стражданнями Ісуса Христа.

   У науках отець-реколентант Корнилій розповідав про сенс терпінь в людському житті, адже правдива любов без них неможлива. За прикладом Пресвятої Богородиці людина має бути відкрита на виконання Божого плану у своєму служінні. Господь дає нам всі ресурси для виконання Його волі, але без добровільної участі людини, задум Творця не реалізовується. Катехити розважали про те, що піст - це впорядкування життя людини, а молитва - постійна думка про Бога, що Божа благодать і життєвий успіх це зовсім не ідентичні речі, а війна - це наслідок морального занепаду.

   Завершилися реколекції Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив владика Йосафат Говера, Екзарх Луцького екзархату, у співслужінні отців Августина Запоточного, ЧСВВ, голови катехитичної комісії екзархату, та Корнилія Яремака, ЧСВВ, місіонера та провідника духовних вправ.

   Катехити дякують всім, хто долучився до організації даної духовної віднови. Наповнені новими знаннями повертаються до своїх парафій, щоб ділитись досвідом в недільних школах.

 

  Відгуки катехитів про реколекції:

  «Велика подяка о. Августинові, владиці Йосафату, всім жертводавцям, Наталі Боднар за організацію наших реколекцій. У нас була нагода знову зустрітися з дорогими і близькими для нас катехитами, адже всі ми стали ріднішими за роки навчання. А також познайомитися з новими друзями!)))

  Вдячність і повага о. Корнилію за духовні науки, за мудрість, за настанови, які заставляють призадуматися і по-іншому поглянути на звичні речі. Велике враження справила Хресна дорога, розважання отця, як страждання Ісуса навчають нас нести свій хрест. Всім, хто так прикрашав наші молитви своїм чудовим співом, щира подяка і побажання добра і радості! Атмосфера миру, спокою, Божої краси, які панували в монастирі, сприяли нашій духовній віднові. Всім дякую і радію, що нам вдалося побувати в такому гарному молитовному місці в такий непростий для нашої України час. Миру усім в душах, родинах, швидшого завершення війни в нашій країні!» - Лілія Мальчик

 

  «Щиро дякую Господу Богу і організаторам за таку чудову духовну віднову. Це гарна нагода зупинитися серед гамору, щоб послухати голос Божий, щоб зрозуміти, що Господь промовляє до нас і чи в правильному напрямку рухаємося. Є дуже легко серед клопотів і турбот загубитися і забути про справжню ціль свого життя - зустріч з Богом. Ці духовні роздуми допомогли мені зрозуміти, що означає приймати Божу волю і виконувати її. Коли приймаєш свої випробування з радістю, то насправді вони є легкими, а коли намагаєшся їх позбутися, то стають обтяжливими. Тільки коли перебуваємо в Бозі, то можемо бути правдиво щасливими». - Юлія Улян

 

  «Щиро дякую отцям Василіянам, сестрам-монахиням та всім спонсорам за організацію духовних віднов для катехитів. Однозначно, що такі подорожі несуть безцінну користь:

   *оновлення та нове осмислення духовних знань, щоб далі ними ділитись

   *обмін досвідом між парафіями - нові ідеї для втілення в життя

   *емоційне перезавантаження, нові враження, знайомства та відпочинок». - Наталя Боднар

 

   «На запитання чи варто витрачати час на реколекції я однозначно завжди відповідаю «так», адже це час, коли відпочиває душа, час пізнання нових духовних горизонтів, час утвердження у вірі. Щиро дякую всім організаторам, дружній родині катехитів, отцю Корнилію за ці чудові дні духовної віднови❤». - Христина Василів

 

   «Щиро дякую Богові, владиці Йосафату, отцю-реколектанту Корнилію, сестрам Пресвятої родини та всім катехитам за час духовної віднови. Нехай ця свята атмосфера зігріває наші серця у щоденних наших обов’язках і допомагає свідчити Божу Любов через наше катехитичне служіння». – о. Августин Запоточний, ЧСВВ – голова катехитичної комісії Луцького екзархату.

 

 

- - - - - - - - - - - - -

Українською Німецькою Англійською Польською Італійською

Розпорядок в монастирі

 Богослужіння: загальні

08:00 — Свята Літургія (за здоров’я)
17:00 — Вечірня
18:00 — Свята Літургія
              Молебень до Матері Божої

 Подій не заплановано.

 Тиждень 4-ий Великого посту.
Свв. священномчч., що були єпп. в Херсоні: Василія, Єфрема, Капитона, Євгенія, Етерія й інших.

*

Переглянути календар »


Слідкуйте за новинами:

Життя парафії


ВОМО «Українська молодь — Христові!» Луцьк (УМХ)
Аматорський театр «Алетея»
Майстерня родинного дозвілля «Дерево Життя»
Катехизації для дорослих
Збережи і захисти життя

Сайт Провінції в Україні

  • Інтернет-представництво отців Василіян в Україні

Живе телебачення

  • Живе телебачення УГКЦ