«Заповіт Патріарха» в Карпатах

Опубліковано: 18.06.2013«Заповіт Патріарха» в Карпатах

     Шоста ранку. Монастир Святого Василія Великого у Луцьку. Ми помаленьку сходимось, веселі та усміхнені. Ще б пак, адже всі так чекали цієї миті! “Алетея” їде в Карпати! Ми сідаємо в автобус і виїжджаємо. Перша зупинка — Тараканів. Це славнозвісне село знаходиться неподалік від м. Дубно. Тут ми дізнаємось історію форту, який є гордістю сільських жителів. Це дивовижне місце, воно заворожує відвідувачів своєю таємничістю.

     Проїжджаючи повз м. Львів ми не могли не заїхати у Золочів, який зачарував нас красою своєї церкви і майстерністю вирізьблених скульптур; не завітати до Унівської лаври де нас чекала приємна прохолода джерельної води, копія Туринської плащаниці, дивовижна колекція хрестів та м’які пастельні кольори фресок. Намилувавшись духовною красою храмів, учасники театру продовжують мандрівку далі. Обідньої пори за вікнами з’явилось древнє місто Галич, у якому можна відпочити від тривалої подорожі і, наче з висоти пташиного польоту, побачити вражаючу реконструкцію церков та фортифікаційних споруд старого Галича, що розташувалась за густим частоколом поряд з пам’ятником Андрею Шептицькому. За тридцять хвилин, сповнені енергії, сідаємо в автобус, але це ненадовго, бо недалечко і Крилос, до якого часто з’їжджаються прочани зі всієї України, адже тут відбуваються прощі. Нас зацікавив ще й “Музей народної архітектури та побуту Прикарпаття”. Але побувати тут нам не судилося, тому, що музей був зачинений. А ось краєвиди цього історичного місця та церкву нам вдалось побачити. А далі — прямісінько у Карпати.

     Ми зупиняємось у Гуті, щоб побачити ведмедиків і дикобразика. Поки ми годували їх хлібом, малі ведмежата показали дивовижну акробатичну майстерність, що було великою позитивною нотою на закінчення нашого екскурсійного дня. Попрощавшись з маленькими друзями, поїхали до кінцевої зупинки: у село Яблунька. Там нас гостинно зустріли мама і тато нашого керівника отця Августина. Субота видалась цікавою і напруженою. За кількома гірськими потічками, які було дуже весело долати, на нас чекав дивовижний Манявський водоспад. Його красу і велич неможливо описати словами. А ввечері — виступ у Богородчанах з виставою “Заповіт Патріарха”, який ледь не зірвався. Та, попри проблеми, з Божою допомогою, успішно відбувся. Це був дивовижний день.

     У неділю можна було поспати довше, до дев’ятої. Сонячний ранок, неділя. Спершу до церкви, на службоньку. Після неї нас знову чекав виступ, але вже тут, у Яблунці. Будинок Культури був переповнений, люди стояли, ми були в захваті! Та й вистава вийшла чудово, тому у всіх був дивовижний настрій. Прощатись видалось важко, якось звикли за ці три дні. Але потрібно було їхати… Усі учасники театру надзвичайно задоволені, глибоко вражені щирістю людей, бажанням допомогти, а також, мальовничістю Карпат. Подорож залишила по собі незабутні спогади. Дуже дякуємо батькам отця Августина, і всім людям, які нас прихистили.

 

 

                                                                                                                            Цицик Віталій

 

 

100 98 96 94 92 91 90 89b 89a 88b 88a - 86 85 84 83a 83d 83b 83c 82 79a 79b 78 77 77 76 74 72 70 68 66 64 62 60 58 56 54 52 50 48 47 40 38 36 - 20

Українською Німецькою Англійською Польською Італійською

Розпорядок в монастирі

 Богослужіння: загальні

08:30 — Утреня
09:30 — Свята Літургія (за парафію)
11:00 — Недільна школа для дітей та молоді
12:00 — Свята Літургія для дітей та молоді
17:00 — Свята Літургія

 Подій не заплановано.

 Неділя 18-та по Зісланні Святого Духа. Свв. Отців VII Вселенського Собору.
Св. ап. Филипа, одного з семи дияконів.
Прп. Теофана Начертанного, єп. Нікейського і творця канонів.

Утр.:
Єв. – Йо. 63 зач.; 20, 1-10.
Літ.: Ряд.:
Ап. – 2 Кор. 188 зач.; 9, 6-11.
Єв. – Єв. – Лк. 17 зач.; 5, 1-11.
Отців:
Ап. – Євр. 334 зач.; 13, 7-16.
Єв. – Йо. 56 зач.; 17, 1-13

Переглянути календар »


Слідкуйте за новинами:

Життя парафії


ВОМО «Українська молодь — Христові!» Луцьк (УМХ)
Аматорський театр «Алетея»
Майстерня родинного дозвілля «Дерево Життя»
Катехизації для дорослих
Збережи і захисти життя

Сайт Провінції в Україні

  • Інтернет-представництво отців Василіян в Україні

Живе телебачення

  • Живе телебачення УГКЦ