Папа: Марія об’явилася нам, щоби нагадати про Боже світло

Опубліковано: 14.05.2017 Папа: Марія об’явилася нам, щоби нагадати про Боже світло

Під опікою Марії, споглядаючи справжнє обличчя Ісуса Спасителя, - сказав Папа Франциск під час Святої Меси з нагоди сотої річниці об'явлень Божої Матері в Фатімі. На початку літургії Папа канонізував Франциско і Гіацинту Марто, яким Діва Марія об'явилася сто років тому в Фатімі.

 

У своїй гомілії Святіший Отець говорив про Марію, яка плащем Світла огортає всіх нас і провадить до Бога, який спішить нам на порятунок. «Діва Марія прийшла сюди не для того, щоб ми Її бачили: для цього матимемо цілу вічність, звісно, якщо потрапимо до неба. Але Вона, передвіщаючи та застерігаючи нас перед загрозою пекла, до якого веде - часто пропоноване та нав'язуване - життя без Бога і життя, яке безчестить Бога в Його створіннях, прийшла нагадати нам про Боже Світло, що мешкає в нас та огортає нас», - сказав Святіший Отець. Звертаючись до паломників, Папа наголосив, що ми маємо Матір, і тому, схопившись, немов, діти за Її покров, живемо надією, «яка спирається на Ісусі». Коли Він зійшов на небо, то приніс по правицю Небесного Отця нашу людську природу, «взяту в лоні Пречистої Матері», й «ніколи її не залишить».

 

«Змііцнені цією надією, ми зібралися тут, аби подякувати за численні благословення, які Небо уділило нам протягом тих ста років, що пройшли під покровом Світла, який Богородиця - починаючи з Португалії, багатої надією, - розгорнула на всі чотири сторони світу. Як приклад, маємо перед собою святих Франциско та Гіацинту Марто, яких Діва Марія ввела у безмежне море Божого Світла, спонукавши їх поклонятися Йому. З цього вони отримували силу для того, щоб долати спротив і страждання. Божа присутність стала постійною в їхньому житті, як це чітко виявилося в неустанній молитві за грішників та в прагненні постійно перебувати біля Ісуса, "прихованого" в дарохранительниці», - сказав Папа. «Дякую, брати й сестри, за те, що ви мене супроводжували. Я не міг не приїхати сюди, щоб ушанувати Пречисту Матір та Їй ввірити Її дітей.

 

Під покровом Марії вони не загинуть; з Її рук зійде надія і мир, яких вони потребують і про які я молюся для всіх моїх братів і сестер у хрещенні та в людській природі, особливо, для хворих і неповносправних, ув'язнених і безробітних, убогих і покинутих. Найдорожчі брати й сестри, молімося до Бога з надією, що нас почують люди, та звертаймося до людей з упевненістю в тому, що Бог нас підтримає», - додав Папа Франциск Святіший Отець наголосив: Бог нас створив «як надію для інших», і ця надія є «справжньою та здійсненною відповідно до стану життя кожного». А оскільки Ісус, який завжди нас випереджає, вчить: «Якщо зерно пшениці, що впало у землю, не помре, то залишиться одне, а якщо помре, то принесе рясний плід», - то цим нагадує нам, що «життя можна пережити лише завдяки великодушності іншого життя».

 

«Під опікою Марії, - підсумував Папа, - ми в світі є "вартовими світанку", які зможуть споглядати справжнє обличчя Ісуса Спасителя, обличчя, яке сяє у час Пасхи, і відкрити «молоде і прекрасне обличчя Церкви, що сяє тоді, коли вона гостинна, вільна, вірна, убога в засобах і багата любов'ю».

 

за матеріалами: Радіо Ватикану

Джерело: CREDO


Українською Німецькою Англійською Польською Італійською

Розпорядок в монастирі

 Богослужіння: загальні

07:15 — Утреня
08:00 — Свята Літургія
17:00 — Вечірня
18:00 — Свята Літургія
19:00 — Духовні зустрічі з молоддю «УМХ»

 Подій не заплановано.

 Прп. Пелагії.
Прп. Андроніка і жени його Атанасії.

Ап. – Еф. 232 зач.; 5, 33 – 6, 9.
Єв. – Лк. 13 зач.; 4, 16-22.

Переглянути календар »


Слідкуйте за новинами:

Життя парафії


ВОМО «Українська молодь — Христові!» Луцьк (УМХ)
Аматорський театр «Алетея»
Майстерня родинного дозвілля «Дерево Життя»
Катехизації для дорослих
Збережи і захисти життя

Сайт Провінції в Україні

  • Інтернет-представництво отців Василіян в Україні

Живе телебачення

  • Живе телебачення УГКЦ