Новини


Привітання настоятеля Луцького монастиря та усієї братії на Різдво ГНІХ 2009 року
04.01.2009 00:00
Не було місця для Нього… Великий і незбагненний жест Бога, котрий шукав місця і часу посеред людей. Господь Бог неустанно шукає… Також і сьогодні шукає місця та часу для Себе. Має право вимагати і брати – але просить. Почуймо Його голос і відкриймо широко свої серця – бо приходить Цар слави.
Привітання Блаженнішого Любомира на Різдво 2009 року
04.01.2009 00:00
Дорогі у Христі, через кілька днів ми будемо святкувати Різдво Господа нашого Ісуса Христа, надзвичайно важливу подію для кожного і кожної з нас, для наших родин, для громад, для народу, для Церкви і для всього людства. Ця подія настільки важлива, що ми навіть ділимо історію людства на роки до народження Ісуса Христа та після Його народження. І робимо це не принагідно чи випадково, а на підставі глибокого усвідомлення, що світ до Його приходу на землю сильно відрізнявся від світу, який настав після Його приходу. Так само і з життям кожного і кожної з нас.
Ієрейські свячення в Луцьку
Ієрейські свячення в Луцьку
04.01.2009 00:00
У неділю перед Різдвом Христовим, 4 січня 2009 року, у місті Луцьку, «столиці Волині», в храмі святого Василія Великого, що при василіянському монастирі, відбулася урочиста подія – ієрейські свячення трьох василіянських дияконів: Миколи Мар’яна Яреми, Гавриїла Владислава Тимчика та Іллі Івана Сірука, – які уділив Преосвящений владика Йосафат Говера, Екзарх Луцький.
Подячна Божественна Літургія за прожитий 2008 р. Б.
Подячна Божественна Літургія за прожитий 2008 р. Б.
02.01.2009 00:00
В ніч з 31 грудня 2008 р. Б. на 1 січня 2009 р. Б. в Церкві св. Василія Великого відбулась подячна Божественна Літургія за прожитий 2008 р. Б. Її відслужили о. Дмитро Григорак, ЧСВВ – Апостольський адміністратор Бучачської єпархії, о. Терентій Цапчук, ЧСВВ – настоятель монастиря, та о. Григорій Бардак, ЧСВВ. Новий 2009 рік Божий зустріли з молитвою та у дружній спільноті.
Cвято Святого Миколая Чудотворця
Cвято Святого Миколая Чудотворця
20.12.2008 00:00
Щороку у передріздвяний час святкуємо свято Святого Миколая Чудотворця. Це свято є неначе Провісником приходу Ісуса Христа на Землю, бо готує нас до зустрічі з Волоченим Словом через добрі вчинки. І так, як Святий Миколай усе своє життя наслідував Христа ділами милосердя, шукаючи слави тільки для Господа, так чинімо і ми, щоб приготувати наші серця до прийняття найбільшого Дару – Дитятка Ісуса.
Візитація провінційного консультора о. Василя Мендруня, ЧСВВ
Візитація провінційного консультора о. Василя Мендруня, ЧСВВ
16.12.2008 00:00
З 12 по 15 грудня 2008 р.Б. у Василіянському монастирі м. Луцька відбулась візитація провінційного консультора о. Василя Мендруня, ЧСВВ. Радо вітали о. Василя не лише Отці Василіяни, але й парафіяни, адже на початку 1990-х років він спричинився до віднови Василіянського Чину на Волині та протягом багатьох років у духовний та матеріальний спосіб допомагав у будівництві Монастирського комплексу. На той час він обіймав посаду протоігумена провінції Найсвятішого Спасителя в Україні Отців Василіян. Під час візитації о. Василь відправляв Святі Літургії на свято св. Апостола Андрія Первозванного та в неділю, провів зустріч з парафіянами, виголосив глибоко-духовні проповіді та науки.
Cвяткування Десятої річниці від заснування Недільної школи при парафії
Cвяткування Десятої річниці від заснування Недільної школи при парафії
30.11.2008 00:00
30 листопада 2008 р.Б. в Церкві св. Василія Великого відбулось урочисте святкування Десятої річниці від заснування Недільної школи при парафії. Катехити разом з дітьми та молоддю підготували для присутніх духовний концерт. Після Божественної Літургії для учасників Недільної школи були проведені цікаві конкурси, християнські розваги, зорганізовано разом з батьками солодкий стіл.
Освячення наріжного каменя в м. Ківерці
Освячення наріжного каменя в м. Ківерці
16.11.2008 00:00
16 листопада 2008 р.Б. в м. Ківерці Луцький екзарх Йосафат Говера після Архиєрейської Літургіії освятив наріжний камінь під будівництво Храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ. Освячення відбулося у співслужінні адміністратора греко-католицької парафії у м. Ківерці о. Терентія Цапчука, ЧСВВ, настоятеля кафедральної церкви Різдва Пресвятої Богородиці м. Луцька о. Романа Бегея та диякона Богдана Іващука.
Зустріч молоді Луцького екзархату
Зустріч молоді Луцького екзархату
15.11.2008 00:00
15 листопада 2008 р.Б, в монастирі св. Василія Великого відбулась зустріч молоді Луцького екзархату з метою створення молодіжної комісії. У ній взяли участь Луцький екзарх Йосафат Говера, о. Терентій Цапчук, ЧСВВ та о. Володимир Кміть, представники молоді з м. Рівного (Церква св. Миколая), м. Нововолинська (Церква св. Апостолів Петра і Павла), м. Луцька (Церква св. Василія Великого). Захід розпочався Молебнем до Матері Божої. Під час секційного засідання о. Терентій, ЧСВВ ознайомив присутніх із суттю та значенням церковних комісій, зосереджуючи особливу увагу на основних завданнях роботи молодіжної комісії.
Посвячення нижнього Храму
Посвячення нижнього Храму
05.10.2008 00:00
5 жовтня 2008 р.Б. відбулась довгоочікувана подія в житті Отців Василіян та вірних Церкви св. Василія Великого – посвячення нижнього Храму.<br><br> Передісторія цієї події дуже схожа на притчу Ісуса Христа про гірчичне зерно (Мт. 13, 31-32). На початку 1990-х рр.., коли Українська Греко-Католицька Церква вийшла з підпілля, в м. Луцьку зібралося кілька чоловік греко-католиків, які прагнули заснувати громаду, згодом до них розпочав приїжджати о. Григорій Бардак, ЧСВВ та інші Отці Василіяни, щоб відправляти Літургії в Костелі Святих Апостолів Петра та Павла. Великими стараннями виклопотали територію по вул.. Карпенка-Карого, 5 – на місці колишнього військового аеродрому, де був встановлений та освячений о. Андрієм Шагалою, ЧСВВ й о. Григорієм Бардаком, ЧСВВ дерев’яний Хрест, біля якого вірні збиралися за будь-якої погоди на молитву.
«33 хвилини»
«33 хвилини»
06.09.2008 00:00
З 6 вересня 2008 р.Б. в Україні проводиться акція «33 хвилини», присвячена пам’яті жертв голодомору 1930-1933 рр. Ініційована вона президентом В. Ющенком, підтримується на локальному рівні місцевою владою, зокрема в м. Луцьку – міським головою Б. Шибою, міським Управлінням освіти та міським Управлінням культури. Організатором Акції виступає НСОУ «Пласт», спів організаторами – молодіжні громадські організації. 4 жовтня в Луцьку Акцію «33 хвилини» провела ВОМО «Українська молодь – Христові!», її учасниками стали учні 8-х класів Луцької гімназії № 14. Під час акції зачитувалась Книга Пам’яті – імена осіб, які загинули в часі голодомору, а також спогади очевидців.
Люрд очима Божої Дитини
Люрд очима Божої Дитини
04.09.2008 00:00
З 24 серпня по 4 вересня 2008 р.Б. відбулась Всеукраїнська проща до Люрду. Активну участь в ній взяли також вірні Луцького екзархату. Благословив прочан у дорогу Луцький екзарх Йосафат Говера. Духовними провідниками Прощі були о. Володимир Кміть та о. Терентій Цапчук, ЧСВВ. Своїми враженнями про паломництво поділилася з нами Оленка Шершун – 15-річна УМХівка, активна прихожанка Церкви св. Василія Великого м. Луцька.
Щорічна піша проща в Тростянець
Щорічна піша проща в Тростянець
24.08.2008 00:00
З нагоди 10 річниці оновлення Тростянецької ікони «Одигітрія» й відзначення 360 річниці заснування місцевого храму Пресвятої Трійці, 22-23 серпня відбулась традиційна піша проща з м. Луцька до с. Тростянця Ківерцівського району. У ній взяли участь прочани з м. Луцька, м. Ківерці та навколишніх сіл, а також члени Волинського Молодіжного Православного Братства ім. Святого Миколи - князя Луцького (УПЦ КП) та ВОМО «Українська молодь - Христові!» (УГКЦ).
Дияконські свячення Богдана Іващука
Дияконські свячення Богдана Іващука
19.08.2008 00:00
19 серпня 2008 р.Б. на свято Преображення Господнього в Ново-Волинській церкві Святих Апостолів Петра і Павла під час Архієрейської Літургії Луцький екзарх Йосафат Говера уділив дияконські свячення Богдану Іващуку. Богдан Миколайович Іващук народився 26 червня 1983 року у Луцьку. Тут навчався у ЗОШ № 19, брав активну участь в парафіяльному житті громади храму св. Василія Великого, з кінця 90-х років – один з найактивніших членів ВОМО «Українська молодь – Христові!».
Відпочинок з Богом на Пісочному
Відпочинок з Богом на Пісочному
01.08.2008 00:00
В літню пору, найсприятливішу для відновлення сил, було проведено два заїзди християнського табору «Літо з Богом». Перший заїзд відбувся з 13 по 19 липня в ур. Гряда на мальовничій базі «Русалочка» (оз. Світязь) за сприяння Управління у справах молоді та спорту Волинської ОДА; під час другого заїзду з 24 липня по 2 серпня діти та молодь оздоровлювались на базі відпочинку оз. Пісочне. У таборі взяли участь близько 60 дітей, юнаків, дівчат з Волинської, Львівської та Рівненської областей. Табір поєднав у собі духовну віднову і фізичне оздоровлення.


Українською Німецькою Англійською Польською Італійською

Розпорядок в монастирі

 Богослужіння: загальні

08:00 — Служба Божа (за померлих і панахада) *
17:15 — Вечірня
18:00 — Служба Божа

* - Якщо випадає свято, то Службу Божу за померлих служимо у вівторок

 Подій не заплановано.

 Різдво чесного і славн. прор., предтечі і хрестителя Господнього Івана
Утр.:
Єв. – Лк. 3 зач.; 1, 24-25; 57-68. 76; 80.
Літ.:
Предтечі:
Ап. – Рим. 112 зач.; 13, 11 – 14, 4.
Єв. – Лк. 1 зач.; 1, 1-25; 57-68; 76; 80.

Переглянути календар »


Слідкуйте за новинами:

Життя парафії


ВОМО «Українська молодь — Христові!» Луцьк (УМХ)
Аматорський театр «Алетея»
Майстерня родинного дозвілля «Дерево Життя»
Катехизації для дорослих
Збережи і захисти життя

Сайт Провінції в Україні

  • Інтернет-представництво отців Василіян в Україні

Живе телебачення

  • Живе телебачення УГКЦ