У Вас так само? Чи, може, інакше?

У Вас так само? Чи, може, інакше?

28 травня у монастирському храмі св. Василія Великого відбулася прем'єра авторської п'єси «У вас так само? Чи, може, інакше?» християнського аматорського театру Алетея.

Детальніше »

Попередня новина

Театр «Алетея»

 

Величаємо тебе, священномученику Йосафате,
і вшановуємо славні твої страждання,
що їх ти витерпів за з'єднання.

 

Театр діє з 2011 року при храмі святого Василія Великого у Луцьку під керівництвом о. Августина Запоточного, ЧСВВ та п. Ірини Бурко.

св. сщмч. Йосафат,
архиєпископ Полоцький,
покровитель театру «Алетея»Збірка Алетея


ВІД АВТОРІВ
Ми пропонуємо Вашій увазі доробок християнського аматорського театру «Алетея», що діє при монастирському храмі св. Василія Великого Отців Василіян в м. Луцьку.

Впродовж усієї своєї діяльності, наш колектив прагнув засобами театрального мистецтва донести до глядача християнські цінності, підштовхнути його до роздумів над власним життям, стосунками з Богом та ближніми. 

Алетея в перекладі з грецької означає істина. Ідеями для наших п’єс слугують біблійні притчі переосмислені в контексті сьогодення. Персонажі в простий та доступний спосіб промовляють до глядача, що незважаючи на величезну часову прірву і разючу різницю в способі життя та суспільно-економічного устрою людства, біблійні істини завжди залишаються незмінними. 

Чому ми прагнемо, аби ця збірка побачила світ? До нас уже зверталися за сценаріями інші спільноти і ми хочемо спростити доступ до сценаріїв «Алетеї». Кожна п’єса має на меті донести до глядача якусь конкретну думку, тому маємо велике прохання в процесі постановки зберігати цілісність п’єс, тобто не скорочувати тексти. Сподіваємось, що розповсюдження творчого доробку театру, посприяє народженню подібних колективів, яких зацікавить театральна діяльність саме у контексті християнської євангелізації. Адже зі сцени також можна доносити Божу істину, щоб Слово Боже ставало блищим та зрозумілішим.

Хочемо подякувати Богу за дар театру «Алетея», який об’єднав в один колектив людей з небайдужими серцями. 

о. Августин Запоточний, ЧСВВ
Ірина Бурко

 

https://www.youtube.com/watch?v=KPIdKFt309Y

 

Репертуар театру

 

«Треба спробувати - п'єса до святого Миколая»

Персонажами п'єси були школярі зі сходу та заходу України, підступний антипко та святий Миколай. Дівчинка Віра, яка була змушена через війну залишити свою рідну домівку і переїхати у західну частину України, починає розмовляти українською. Її нові однокласниками збирають кошти на генератор для ЗСУ. А коли вчителька пропонує дітям стати помічниками святого Миколая радо пристає на пропозицію і пропонує надіслати листи та подарунки саме до її міста. Діти на сході, отримавши подарунки від помічників святого Миколая, теж починають говорити українською. І антипко, не досягнувши своєї мети, під натиском доброти, що замість гніву, якого він очікував, наповнює серця усіх героїв вистави, змушений тікати.

Переглянути виставу (відео)

Прем’єра вистави в храмі (фото)

 

 

«Надвечір'я святого Миколая - Неймовірний сюжет»

У п'єсі «Неймовірний сюжет» зі звичайнісінькою сім'єю трапилась незвичайна пригода. До них завітали не лише Святий Миколай, а ще і Санта Клаус та Дід Моріз. 

Переглянути виставу (відео)

Прем’єра вистави в храмі (фото)

 

 

«Когось це мені нагадує... - або - не ІДЕАЛЬНА СІМ'Я»

«Когось це мені нагадує... - або - неІДЕАЛЬНА СІМ'Я» - це вистава про життя сім'ї священника, про одвічні проблеми виховання дітей. Родинний побут, стосунки, конфлікти та способи їх вирішення, винесені на сцену, мали на меті дозволити глядачам побачити себе збоку, відкрити для себе нові рішення старих проблем, з якими стикається майже кожна родина.

Переглянути виставу (відео)

Прем’єра вистави в храмі (фото)

Вистава у Карпатах (фото, стаття)

 

 

«Пори Року»

П'єса мала на меті показати глядачу християнські цінності в побуті на прикладі протиставлення двох героїнь - сусідок і подруг Зузунни Ювеналівни та Орисі Миколаївни. Одна з подруг, бабуня Орися, декларує себе побожною християнкою, хоч її вчинки демонструють зовсім протилежне. Так звані «святі речі» (свячена сіль, мак, червоні нитки) заповнили не лише її кишені, а й свідомість та ідентифікувались з атрибутами віри і справжньою побожністю. 

Зузанна Ювеналівна ж сприймається оточенням як стара комуністка далека від питань духовності. Та потай від сторонніх очей вона шукає свій шлях до Бога. Розчарувавшись в ідеях комунізму, вона вдається до Святого Письма, намагається допомагати ближньому в скруті, не соромиться вказати подрузі на хибність її переконань і викривлене сприйняття віри. Кульмінаційним стає момент коли їх сусід переживає втрату, душевний біль та депресію. Орися відсторонюється, не бажаючи вплутуватись, а Зузанна намагається допомогти молодому чоловіку розібратись з хаосом у його голові і пережити складну життєву ситуацію.

П'єса закінчується тим, що після смерті подруги Орися усвідомлює помилковість своїх переконань і прощається зі своїм старим життям, відправляючи колись милі серцю «святі речі» до смітника, де їм і місце. Хоча це лише перший крок на шляху до змін і їй ще доведеться довго вчитись опановувати свій непростий характер.

Переглянути виставу (відео)

Прем’єра вистави в храмі (фото)

 

«Метаноя для жінки»

Постановка стала продовженням однієї із попередніх робіт колективу «Метаноя для чоловіка».

 

У цій виставі Євгенія, як і в попередній її чоловік Лук'ян, зустрічається і веде діалог зі своїми пристрастями: Гнівом, Лінивством, Гордістю, Захланністю, Нечистотою, Непоміркованістю, Заздрістю. Жінці важко прислухатися до голосу Сумління та по 15 роках подружнього життя зберегти сімейне щастя.

 

Духовні пошуки Євгенії жодного не залишили байдужим. Впродовж вистави глядачі не відривали очей від сцени.

 

Переглянути виставу (відео)

Прем’єра вистави в храмі (фото)

 

«Василіянин»

Вистава присвячена 400-літньому ювілею Василіянського Чину святого Йосафата. Не зважаючи на те, що колектив плідно працює уже шостий рік поспіль і має у своєму репертуарі п'ятнадцять постановок це перша спроба засобами поезії донести до глядача власне бачення подій. Твір складається з трьох частин.

Перша частина це історія звичайного монаха-василіянина. І хоч образ збірний та автори мали на меті подати глядачеві співрозмовника відкритого до спілкування. Чернець на сцені - не ідеальна картинка, це людина, якій притаманні всі людські риси, як позитивні так і негативні. Після того, як герой зблизився з глядачем у першій частині, він, у другій, починає свого роду діалог. Тут звучать різні питання і закиди які, на думку авторів, могли б прозвучати з залу, якби глядачеві дали можливість висловитись. Звісно ж охопити весь спектр можливих тем для обговорення в одній виставі не можливо, але автори сподіваються, що кожен з присутніх почує відповідь на бодай одне з питань які хотів би поставити героєві. І нарешті третя частина - кульмінація твору. Тут ми можемо здійснити коротку мандрівку історією чернецтва в цілому та конкретно василіян, познайомитись з життям монахів першого та другого тисячоліть.

Плодами їх праці є сьогодення Чину. Яким буде його майбутнє - питання відповідь на яке залишається відкритою. Червоною ниткою через всю виставу проходить постать матері. Самотність монаха ілюзорна, адже Вона, іноді непомітна, завжди поряд. Цю думку доносить глядачеві майже мовчазна героїня - мати. Це мама кожного ченця і водночас ненька Україна та найдорожча Матінка Богородиця.

 

Переглянути виставу (відео)

Прем’єра вистави в храмі (фото)

Василіянин у Карпатах (фото, стаття)

«Василіянин» у Луцьку (фото, стаття)

Храмовий празник Серця Христового у Жовківському монастирі (фото, стаття)

 

«Подайте на двокімнатну»

Дійство на сцені стало початком роздумів про благодійність, співчуття, чесність і довіру у житті людини. Актори перетворювали у реальність задум авторів у епізодах, що викликали сміх і водночас відчуття смутку у глядачів, бо гра не містила фальші і промовляла правдивими ситуаціями, які трапляються нерідко з нами. 

 

Переглянути виставу (відео)

Прем’єра вистави в храмі (фото)

 

«І мертвим, і живим»

Цього разу сюжет постановки розгортається у незвичайному місці: усі персонажі зустрічаються на цвинтарі. Саме там головний герой Констянтин (о.Августин Запоточний, ЧСВВ) не лише навідує могилу давнього друга та згадує давно минулі роки,а й вперше переживає тайну справжнього покаяння.

У цьому йому допомагають ті персонажі, які ніби то випадково з'являються на кладовищі: священник, сирота, книгоноша, міліціонер і навіть повія. Якщо спочатку персонаж скептично реагує на, подарований священником молитовник, то згодом через ісппит сумління переоціює своє життя.

Варто зауважити, що впродовж вистави актори неодноразово цитували рядки Тараса Шевченка, що стало приємною несподіванкою для глядачів.

Переглянути виставу (відео)

Прем’єра вистави в храмі (фото)

Вистава в Брюховичах (фото)


«Метаноя»

У виставі йдеться про те, як піддавшись впливу пристрастей, чоловік на ім’я Лук’ян не помітив, як втратив дружину Євгенію. Після 15 років спільного життя, вона наважилась написати в листі коханому про все наболіле.

 

Якщо на початку, читаючи лист, герой обурюється, не приймає звинувачень дружини, то дочитавши він перероджується і здатен на все, аби повернути колишнє щастя. Лук’янів шлях до покаяння довгий: його переслідують все ті ж пристрасті: Злість, Лінивство, Гордість, Захланність, Нечистота, Непоміркованість, Заздрість.

 

Та попри їх зусилля Лук’ян все ж дослухається до голосу Сумління і мудрих порад діда Ониська, та віднаходить нове розуміння.

 

Переглянути виставу (відео)

Прем’єра вистави в храмі (фото)

Вистава в Ківерцях і Брюховичах (фото)

 

«Сім Днів»

У цій виставі йдеться про нелегку долю юнака прикутого до інвалідного візка. Його мрії й очікування від життя розбились об скелі розпачу.

 

Доведений до відчаю, втомлений життям він все ж приймає підтримку оточення і знаходить свою, тернисту, але правдиву дорогу до Бога.

 

Нові цікаві декорації створили потрібну атмосферу і чудово доповнили емоційний фон авторської п’єси.

 

Переглянути виставу (відео)

«Сім Днів» у Брюховичах (фото, відео, стаття)

«Сім Днів» у Карпатах (фото, стаття)

«Сім Днів» у Ківерцях (фото, стаття)

«Сім Днів» у Луцькому монастирі (фото, стаття)

 

«Щасливі»

Сюжетна лінія розвивалась біля стоматологічного кабінету, куди приходять люди з найрізноманітнішими характерами і переконаннями: емоційний актор, імпульсивний власник будівельної фірми, атеїст-бібліотекар, мудрий священик, алкоголік, бабця з онуком, студенти і навіть безхатченко і звісно ж персонал стоматполіклініки лікар та чарівна прибиральниця. Їх кумедні і дещо дивакуваті чвари поступово перетворюються в цікавий і пізнавальний диспут. Комедійний характер п’єси подарував глядачам багато приємних вражень та чудовий настрій. Однак окрім веселощів актори намагались показати присутнім наскільки важлива віра в житті будь-якої людини.

 

Переглянути виставу (відео)

Про виставу (фото, стаття)

 

«Блудний син»

За основу взято біблійний сюжет, а сама постановка виконана в сучасній інтерпретації. Всі учасники вистави чудово увійшли в свою роль і донесли основну ціль в житті кожного християнина: прощення та навернення.

 

Переглянути виставу (відео)

Вистава «Блудний син» у храмі (фото, відео, стаття)

«Блудний син» в Карпатах (фото, стаття)

 

 

 

 

 

«Зупинка»

У виставі — головна героїня 15-тирічна дівчина, яка дізнається про свою вагітність. Яким буде її подальший вибір? Як складеться життя? Чому не обережний крок обертається особистою трагедією? Відповіді на ці та інші питання можна буде дізнатися у «Зупинці».

 

У виставі показані проблеми сучасної молоді та сім’ї, важливість правдивої любові.

 

Переглянути виставу (відео)

 

 

Заповіт Патріарха

Вистава «Заповіт Патріарха» присвячена 120-тій річниці від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого. У п’єсі показано тернистий шлях ісповідника віри.

Труднощі та випробовування, які випали на долю Патріарха, Боже Провидіння та Його опіка, глибоко вразила глядача і привернула їх увагу до постаті Йосифа Сліпого.

 

Переглянути виставу (відео)

 

 

Великодній кошик

Герої вистави «Великодній кошик» розкрили глибокий зміст пасхальних традицій українського народу.

 

Переглянути виставу (фото, стаття)

Переглянути виставу (відео)

 

 

 

 

 

День народження Анастасії

Під час вистави «День народження Анастасії» актори висвітлили важливість події Воскресіння Христового в сучасному світі.у.

 

Переглянути виставу (фото, стаття)

Переглянути виставу (відео)

 

 

 

 

«Різдвяний репортаж»

Це вистава, яка спонукає задуматись про вічні цінності та забути (хоч на короткий час) про матеріальне.

 

Переглянути виставу (відео)

 

Переглянути виставу у храмі (відео)

 

 

 

«Свідки Йосафата»

У виставі були використані свідчення сучасників святого Йосафата про його подиву гідне життя, а також — самих акторів, які пережили зустріч з цим великим душпастирем в духовний спосіб.

 

Переглянути виставу в храмі (відео)

Вистава в храмі (фото, стаття)

 

 Події театру


У Вас так само? Чи, може, інакше?
У Вас так само? Чи, може, інакше?
29.05.2023 10:45
28 травня у монастирському храмі св. Василія Великого відбулася прем'єра авторської п'єси «У вас так само? Чи, може, інакше?» християнського аматорського театру Алетея.
Треба спробувати - п'єса до святого Миколая
Треба спробувати - п'єса до святого Миколая
19.12.2022 13:04
Щороку в переддень свята, усі з нетерпінням чекають приходу святого Миколая. А особливо у цьому році, коли так багато смутку і журби довкола і так хочеться бодай на день відволіктися від новин з фронту і зануритись у святкову атмосферу. То ж у неділю, 18 грудня, до дітвори з нашої парафії радо завітав святий Миколай. Після завершення другої Служби Божої усі присутні мали можливість переглянути виставу «Треба спробувати», яку підготували учні недільної школи та актори християнського аматорського театру «Алетея».
Надвечір'я святого Миколая - Неймовірний сюжет
Надвечір'я святого Миколая - Неймовірний сюжет
19.12.2021 13:27
18 грудня у надвечір'я Святого Миколая до луцького монастиря Святого Василія Великого завітало свято. Дітвора, нетерпляче переминаючись з ноги на ногу, чекала завершення Літургії і такої завжди бажаної та щасливої миті зустрічі зі Святим.
Прем'єра вистави: «Когось це мені нагадує... - або - не ІДЕАЛЬНА СІМ'Я»
Прем'єра вистави: «Когось це мені нагадує... - або - не ІДЕАЛЬНА СІМ'Я»
31.05.2021 14:23
30 травня на 13:30 після Літургії у Монастирі Отців Василіян м. Луцьк відбулась прем'єра нової вистави Алетеї «Когось це мені нагадує... - або - неІДЕАЛЬНА СІМ'Я».
Заняття в недільній школі. Тема уроку: Лист до святого Миколая
Заняття в недільній школі. Тема уроку: Лист до святого Миколая
21.12.2020 19:47
18 грудня - дуже особливий вечір, якого з нетерпінням чекають і діти і навіть дорослі. Адже наступає пора, коли святий Миколай вирушає в мандрівку. Завітав він і до нашого храму, до всіх, хто прийшов на вечірню Літургію. Одразу по завершенні Служби Божої усі присутні мали можливість переглянути постановку «Тема уроку: лист до святого Миколая» з циклу «Заняття в недільній школі» у виконанні акторів християнського аматорського театру «Алетея» та учнів недільної школи.
Василіянин у Вінниці
Василіянин у Вінниці
24.02.2020 20:41
22 лютого 2020 року, з нагоди Дня богопосвячених осіб, відбулася проща монашества УГКЦ до міста Вінниці. На завершення програми, в храмі Покрови Пресвятої Богородиці, перед прочанами виступив християнський аматорський театр «Алетея» з виставою "Василіянин".
Пори Року в Дубно
Пори Року в Дубно
30.12.2019 11:16
28 грудня, в рамках проведення різдвяних парафіяльних реколекцій, алетейці з виставою «Пори року» виступили перед парафіянами храму Вознесіння ГНІХ міста Дубно. Це уже не вперше Алетея привозить свої п'єси на дубнівську сцену.
Закриття VIII-го театрального сезону
Закриття VIII-го театрального сезону
18.11.2019 18:13
17 листопада у Луцькому міському Палаці культури, за підтримки Управління соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Департаменту культури Луцької міської ради, Християнський аматорський театр "Алетея" запропонував містянам переглянути авторську п'єсу "Пори року".
Пори року в Рожищах
Пори року в Рожищах
18.11.2019 18:11
Вперше у місті Рожище актори християнського театру «АЛЕТЕЯ» презентували громаді нову, сучасну виставу «ПОРИ РОКУ».
Алетейці на форумі соціального служіння
Алетейці на форумі соціального служіння
18.11.2019 18:07
У межах всеукраїнської програми "Підвищення рівня соціальної відповідальності парафій та їх участі у житті громад на місцевому рівні", з нагоди Всесвітнього дня вбогих, 16 листопада у Ковелі відбувся Форум соціального служіння
«Пори року» у Карпатах
«Пори року» у Карпатах
03.07.2019 00:00
29-30 червня відбулись гастролі християнського аматорського театру «Алетея» по Прикарпатті. Авторську п'єсу «Пори року» мали змогу переглянути мешканці села Яблунька, та районного центру Богородчани Івано-Франківської області.
Прем’єра авторської п’єси «Пори року»
Прем’єра авторської п’єси «Пори року»
27.05.2019 15:06
26 травня, після другої Літургії в Луцькому монастирі Отців Василіян відбулась прем'єра вистави «Пори року» у виконанні акторів християнського аматорського театру «Алетея». П'єса мала на меті показати глядачу християнські цінності в побуті на прикладі протиставлення двох героїнь - сусідок і подруг Зузунни Ювеналівни та Орисі Миколаївни. Одна з подруг, бабуня Орися, декларує себе побожною християнкою, хоч її вчинки демонструють зовсім протилежне.
Алетейці завітали в гості до учнів Луцького ліцею №27 з виставою «Великодній кошик»
Алетейці завітали в гості до учнів Луцького ліцею №27 з виставою «Великодній кошик»
25.04.2019 15:26
24 квітня алетейці завітали в гості до учнів Луцького ліцею №27 з виставою «Великодній кошик». Школярі з цікавістю спостерігали за приготуванням до свята в родині Соловейків. Похід до церкви і несподівані пригоди у храмі, мерехтіння свічечок та розповідь священника - ніщо не лишилось без уваги.
Святий Миколай у храмі Святого Василія Великого
Святий Миколай у храмі Святого Василія Великого
20.12.2018 12:58
19 грудня 2018 р. Б. у монастирському храмі Василія Великого відбулася зустріч дітей зі Святим Миколаєм. Після Божественної Літургії, християнський аматорський театр Алетея показав дітям святкову виставу, у якій Святий Миколай приходить із подарунками до родини священника.
Святий Миколай завітав до школи №26
Святий Миколай завітав до школи №26
18.12.2018 20:11
Святий Миколай продовжує свою мандрівку відвідуючи школи. Сьогодні, 18 грудня, Святий завітав до 26 школи.
Святий Миколай завітав до школи №27
Святий Миколай завітав до школи №27
17.12.2018 19:30
Поблизу монастиря Святого Василія Великого цьогоріч відкрилася нова 27 школа. На прохання вчителів, 17 грудня, Святий Миколай завітав до їхньої школи.
Алетеї сім років
Алетеї сім років
01.12.2018 18:42
27 листопада християнський аматорський театр «Алетея» відсвяткував свій 7-й день народження.
Алетейці на презентації двохтомника про Матір Терезу
Алетейці на презентації двохтомника про Матір Терезу
15.10.2018 15:48
В неділю, 14 жовтня алетейці стали учасниками презентації 2-ох томника о. Браян про Матір Терезу з Калькутти: «Будь моїм світлом» та «Будьмо милосердні» що відбулась у Палаці культури ім. Гната Хоткевича м. Львова. Презентував книги о.Йосиф Будай, ЧСВВ.
І знову Алетейці у Карпатах
І знову Алетейці у Карпатах
05.06.2018 21:48
Ось уже сім років поспіль Християнський аматорський театр Алетея ділиться своїм творчим доробком з мешканцями сіл та міст Івано-Франківщини. Цього року колектив запропонував глядачам виставу «Метаноя для жінки», що була продовженням поставленої у 2015 році «Метаної для чоловіка». Щирі усмішки на обличчях глядачів та гучні оплески по закінченні п'єси були найкращою подякою акторам за їх працю.
Зіслання Святого Духа на Сході України
Зіслання Святого Духа на Сході України
29.05.2018 12:12
25-28 травня, на свято П'ятидесятниці, учасники християнського аматорського театру «Алетея» та члени спільноти «Українська молодь - Христові!» під духовним проводом о. Августина Запоточного, ЧСВВ відвідали Василіянський монастир Серця Христового у с. Званівка, що на Донеччині.
Василіянин у Бродах
Василіянин у Бродах
14.05.2018 14:32
13 травня християнський аматорський театр «Алетея» завітав у Броди. Вистава «Василіянин» була приємною несподіванкою для глядача. Адже вона не лише познайомила присутніх з історією Василіянського Чину та чернечим життям
Метаноя для жінки у Львові
Метаноя для жінки у Львові
14.05.2018 14:14
12 травня виставою «Метаноя для жінки» розпочались гастролі християнського аматорського театру «Алетея». Гостинний дім «Архистратиг» при львівському монастирі монахів Студійського уставу теплом домашнього затишку та щирими оплесками глядачів зустрів акторів у своїх стінах.
Прем’єра вистави «Метаноя для жінки»
Прем’єра вистави «Метаноя для жінки»
30.04.2018 12:06
У Луцькому монастирі святого Василія Великого презентували прем’єру авторської п’єси християнського аматорського театру «Алетея» «Метаноя для жінки». Вистава відбулася у неділю, 29 квітня.
Василіянин в Спасові
Василіянин в Спасові
26.03.2018 09:30
24 березня 2018 року, в часі духовних реколекцій, які проводив о. Августин Запоточний, ЧСВВ, мешканці с. Спасів, що на Львівщині, мали можливість переглянути виставу християнського аматорського театру «Алетея» -̶ «Василіянин».
«Василіянин» у Луцьку
«Василіянин» у Луцьку
02.07.2017 12:29
Християнський аматорський театр «Алетея» представив моно-виставу «Василіянин» для лучан. Дійство відбулося у суботу, 1 липня у Луцькому районному будинку культури.
Храмовий празник Серця Христового у Жовківському монастирі
Храмовий празник Серця Христового у Жовківському монастирі
26.06.2017 14:42
Цей 2017 рік є особливим для отців Василіян, адже відзначають 400-ліття відродження монашества Київської митрополії; в кожному василіянському осердку проходять особливі святкування. Таке святкування відбулось також й у храмі Пресвятого серця Христового, що у м. Жовква, 24-25 червня 2017 р. Б. Особливий цей день був і для Апостольства молитви, адже сам в ці дні вони з'їхалися у одне місце для почитання Серця Христового.
Виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Виставка-форум «Українська книга на Одещині»
18.06.2017 16:28
З 9 по 11 червня 2017 року в рамках проведення XVIII Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» в Одеській національній науковій бібліотеці відбулась персональна виставка ілюстрацій Гупала Андрія. Серед представлених робіт були і ілюстрації до збірки авторських п'єс християнського аматорського театру «Алетея».
Прем’єра авторської п’єси «Василіянин»
Прем’єра авторської п’єси «Василіянин»
28.05.2017 22:53
«Василіянин» — це постановка авторської п’єси християнського аматорського театру «Алетея». Вистава присвячена 400-літньому ювілею Василіянського Чину святого Йосафата. Не зважаючи на те, що колектив плідно працює уже шостий рік поспіль і має у своєму репертуарі п’ятнадцять постановок це перша спроба засобами поезії донести до глядача власне бачення подій. Твір складається з трьох частин.
Християнський аматорський театр «Алетея» запрошує на прем’єру авторської п’єси «Василіянин»
Християнський аматорський театр «Алетея» запрошує на прем’єру авторської п’єси «Василіянин»
23.05.2017 15:09
З нагоди святкування ювілею 400-ліття Василіянського Чину святого Йосафата, запрошуємо на прем’єру авторської п’єси «Василіянин», яка відбудеться 28 травня о 14 год. в монастирі святого Василія Великого за адресою: вул. Карпенка-Карого, 5.
Виставка ілюстрацій до збірки
Виставка ілюстрацій до збірки "Алетея"
21.05.2017 16:08
Вашій увазі пропонується виставка графіки Волинського художника Андрія Гупала. Представлені твори є ілюстраціями до збірки творчого доробку християнського аматорського театру «Алетея».
Родинний лист до святого Миколая у Луцькому навчально-виховному комплексі №26
Родинний лист до святого Миколая у Луцькому навчально-виховному комплексі №26
21.12.2016 12:30
20 грудня алетейці завітали до «Луцького навчально-виховного комплексу №26» з виставою «Родинний лист до святого Миколая», яку відвідали понад 400 учнів 4-х, 5-х та 6-х класів.
Родинний лист до святого Миколая
Родинний лист до святого Миколая
21.12.2016 12:20
18 грудня до нашого храму завітав святий Миколай. Дійство розпочалось виступом театру «Алетея» з виставою «Родинний лист до святого Миколая».
Театру «Алетея» - 5 років
Театру «Алетея» - 5 років
28.11.2016 23:48
27 листопада, в день вшанування пам'яті свого покровителя святого священомученика Йосафата Кунцевича, відзначив свою п'яту річницю колектив християнського аматорського театру «Алетея». Святкування розпочалося з Божественної Літургії, яку очолив керівник театру о. Августин Запоточний, ЧСВВ.
Відбулася прем’єра вистави «Подайте на двокімнатну»
Відбулася прем’єра вистави «Подайте на двокімнатну»
20.11.2016 20:24
20 листопада у монастирі святого Василія Великого відбулася прем’єра вистави «Подайте на двокімнатну», яку підготувала наповнена творчою енергією команда християнського аматорського театру «Алетея». Кожне творіння цих людей торкається надзвичайно глибоких та актуально-цікавих тем. Винятком не став також і цей спектакль. Майстри слова, акторської гри та режисери доторкнулися до милосердя як однієї з найбільших чеснот людського серця.
«І мертвим, і живим»  на сцені Палацу культури Луцька
«І мертвим, і живим» на сцені Палацу культури Луцька
24.10.2016 19:42
Театр «Алетея» вкотре виступив на сцені Палацу культури Луцька. Дійство відбулось у суботу, 22жовтня. Актори представили глядачам виставу «І мертвим, і живим».
«І мертвим і живим» у Карпатах
«І мертвим і живим» у Карпатах
28.06.2016 11:55
25 – 27 червня алетейці відвідали села Івано-Франківщини з виставою «І мертвим і живим…»
У колоніях Волині виступив театр «Алетея»
У колоніях Волині виступив театр «Алетея»
21.06.2016 20:02
У Цуманській виправній колонії №84 та Маневицькій виправній колонії №42 управління Державної пенітенціарної служби України у Волинській області, в рамках вихідного дня, виступив аматорський театр «Алетея» з виставою «І мертвим, і живим».
Вистава «І мертвим, і живим» в Брюховичах
Вистава «І мертвим, і живим» в Брюховичах
24.04.2016 17:38
Християнський аматорський театр «Алетея» у Брюховицькій василіянській семінарії зіграв чергову авторську п’єсу "І мертвим, і живим..." (притча про заблукану вівцю). Дійство відбулося у суботу, 23 квітня.
Прем’єра вистави «І мертвим, і живим»
Прем’єра вистави «І мертвим, і живим»
11.04.2016 10:23
Християнський аматорський театр «Алетея» представив чергову прем’єру вистави «І мертвим, і живим... Притча про заблукану вівцю». Дійство відбулося у неділю, 10 квітня.
Метаноя в Дубно та в Луцьку
Метаноя в Дубно та в Луцьку
23.03.2016 13:57
Часто за стрімким летом повсякдення ми не помічаємо, коли в нашому житті трапляються незворотні негативні зміни. Ми не звертаємо уваги на дрібні й не дуже сигнали того, що біда близько. І раптом це стається: наше життя раптово рушиться. Руйнуються стосунки, найближчі відвертаються від нас і замість родинного вогнища - пустка і попелище.
Святий Миколай
Святий Миколай
20.12.2015 20:18
До організації дня святого Миколая долучились актори театру «Алетея», учні недільної школи, вівтарники та члени ВОМО «Українська молодь – Христові!».
«Щасливі» у Володимир-Волинському
«Щасливі» у Володимир-Волинському
30.11.2015 11:48
29 листопада «Алетея» уже вп’яте зустрілась з глядачами міста Володимира-Волинського.
Палац культури: презентували виставу «Щасливі»
Палац культури: презентували виставу «Щасливі»
16.11.2015 14:01
Християнський аматорський театр «Алетея» продемонстрував, як потрібно вчитися слухати і чути інших. Подія відбулася 14 листопада за підтримки Луцького монастиря святого Василія Великого.
«Щасливі» в Ківерцях
«Щасливі» в Ківерцях
10.11.2015 22:58
8 листопада в Ківерцях в районному будинку культури ім. М. П. Ковальова з успіхом пройшла вистава “Щасливі” у виконанні християнського аматорського театру “Алетея”.
Щасливі в Брюховичах
Щасливі в Брюховичах
19.10.2015 11:22
17 жовтня виставою «Щасливі» «Алетея» розпочала свій гастрольний сезон відвідавши василіянську семінарію в Брюховичах.
Метаноя в Карпатах
Метаноя в Карпатах
09.07.2015 11:03
4-6 липня театр «Алетея» подорожував Прикарпаттям. Ми поєднали корисне з приємним – євангелізували наших глядачів через чудову та глибоку виставу «Метаноя» та наповнювались натхненням милуючись чарівною красою що дарувало нам мальовниче Прикарпаття.
Метаноя у Володимирі-Волинському
Метаноя у Володимирі-Волинському
19.05.2015 11:30
17 травня театр «Алетея» завітав м. Володимир-Волинський з новою авторською п’єсою – «Метаноя». Це уже втретє алетейці на сцені культурно-мистецького центру ім. Т. Г. Шевченка. Раніше містяни мали змогу відвідати такі вистави як «Блудний син» та «Заповіт патріарха».
Прем’єра вистави «Метаноя»
Прем’єра вистави «Метаноя»
23.03.2015 21:32
«Алетея» знову запропонувала глядачам свою доробку. У неділю, 22 березня 2015 р.Б., у Луцькому монастирі святого Василія Великого відбулась прем'єра вистави «Метаноя».
Сім Днів у Ківерцях
Сім Днів у Ківерцях
10.11.2014 14:53
9 листопада «Алетея» мала нагоду запропонувати ківерцівському глядачу одну зі своїх вистав – «Сім Днів». Вражала жива реакція залу, що свідчила про співпереживання присутніх долі юнака прикутого до інвалідного візка. Здавалось, що переміна наступає не тільки в серці головного героя, одночасно з ним люди позбавлялись своїх негараздів, наповнюючись позитивом.
Заповіт Патріарха у Нововолинську
Заповіт Патріарха у Нововолинську
24.03.2014 09:35
22 березня «Алетея» вперше представила одну зі своїх вистав «Заповіт Патріарха» мешканцям міста Нововолинська, де саме проводились великопосні реколекціі. Вистава стала слушною нагодою, щоб пригадати глядачам величну постать Йосифа Сліпого.
Заповіт Патріарха в Чорткові та Бучачі
Заповіт Патріарха в Чорткові та Бучачі
24.12.2013 11:01
Подорож – завжди нові враження, почуття, переживання і досвіди. Напевно, саме тому актори аматорського театру «Алетея» завжди чекають мандрівок. «Крім відвідувань нових цікавих місць, ми вдосконалюємось духовно і намагаємось поділитись євангельською правдою з ближніми», - кажуть вони.
Прем’єра вистави «Щасливі»
Прем’єра вистави «Щасливі»
10.11.2013 10:00
У неділю, 10 листопада, аматорський театр «Алетея» представив спільноті свій новий доробок, прем’єру вистави під назвою «Щасливі». «Алетея» діє при монастирі оо. Василіян лише два роки а це уже п’ята повнорозмірна вистава, не враховуючи кількох маленьких. Після закінчення недільних Богослужінь, розпочалась підготовка. Чіткі і злагоджені дії акторів дозволили швидко встановити декорації та обладнати імпровізовану сцену. Перед початком вистави, за традицією, алетейці промовили спільну молитву.
«Заповіт Патріарха» в Карпатах
«Заповіт Патріарха» в Карпатах
18.06.2013 15:03
“Заповіт Патріарха” в Карпатах Шоста ранку. Монастир Святого Василія Великого у Луцьку. Ми помаленьку сходимось, веселі та усміхнені. Ще б пак, адже всі так чекали цієї миті! “Алетея” їде в Карпати! Ми сідаємо в автобус і виїжджаємо. Перша зупинка — Тараканів. Це славнозвісне село знаходиться неподалік від м. Дубно. Тут ми дізнаємось історію форту, який є гордістю сільських жителів. Це дивовижне місце, воно заворожує відвідувачів своєю таємничістю.
«Сім Днів» у Брюховичах
«Сім Днів» у Брюховичах
05.06.2013 18:17
«Сім Днів» у Брюховичах На минулих вихідних, першого дня літа, наша театральна спільнота «Алетея» і її друзі вирушили на гастролі в чудове місто Брюховичі. Цього разу ми звіщали Добру Новину жителям, парафіянам і гостям зі Львова через нашу останню постановку «Сім Днів». Найкраща подяка актору, навіть якщо він аматор, це вдячний глядач. Саме так нас зустріли у стінах Брюховицької семінарії оо. Василіян.
Сім Днів
Сім Днів
21.04.2013 23:53
21 квітня аматорський театр «Алетея» вкотре посіяв зерно євангельської правди в душі глядачів прем’єрою чергової вистави «Сім Днів». У ній йдеться про нелегку долю юнака прикутого до інвалідного візка.
«Алетея» святкує річницю.
«Алетея» святкує річницю.
26.11.2012 11:13
25 листопада 2012 р. Б., християнський аматорський театр «Алетея» відсвяткував свою першу річницю. Дійство розпочалось із подячної Божественної літургії, після якої всі із задоволенням переглянули фотопрезентацію.
«Заповіт Патріарха» у Брюховичах та Жовкві
«Заповіт Патріарха» у Брюховичах та Жовкві
20.11.2012 11:19
17-18 листопада «Алетея» з виставою «Заповіт Патріарха» гостювала у Брюховичах у Василіянському Інституті філософсько-богословських студій ім. Митрополита Йосифа Велямина Рутського, де наш колектив уже добре знаний та в Жовкві у оо. Василіян, куди ми приїхали вперше.
Подаруй надію, подаруй тепло
Подаруй надію, подаруй тепло
03.11.2012 17:00
1 листопада у Луцьку відбувався другий міський форум інституцій соціально-психологічного спрямування «Подаруй надію, подаруй тепло…» у рамках проекту «Форум громадських організацій соціально-психологічного спрямування», організований Луцьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та молодіжною громадською організацією «Волонтерський клуб м. Луцька». У холі Палацу культури громадські організації підготували виставку робіт декоративно-прикладного мистецтва.
«Заповіт Патріарха»
«Заповіт Патріарха»
13.10.2012 17:10
30 вересня у нашому монастирському храмі відбулася прем’єра останьої доробки християнського аматорського театру «Алетея». Вистава «Заповіт Патріарха» присвячена 120-тій річниці від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого.
«Алетея» у Карпатах
«Алетея» у Карпатах
04.06.2012 19:58
1-3 червня аматорський театр "Алетея" при храмі Святого Василія Великого отців Василіян за підтримки Молодіжної комісії Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ виступив з виставою "Блудний син" у Будинку культури №1 міста Івано-Франківська та клубах сіл Гута і Яблунька Івано-Франківської області. Триденні гастролі передбачали не лише виступи. Алетейці відвідали скелі Довбуша, Гошівський монастир отців Василіян та згромадження сестер Пресвятої Родини; Манявський скит та Манявський водоспад і монастир оо. Василіян Христа Царя що в місті Івано-Франківську.
В Івано-Франківську відбулася авторська вистава «Блудний син» аматорського театру «Алетея»
В Івано-Франківську відбулася авторська вистава «Блудний син» аматорського театру «Алетея»
03.06.2012 18:43
У суботу, 2 червня, у приміщенні центрального Народного дому (м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 1) за підтримки Молодіжної комісії Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ відбулася авторська вистава «Блудний син» аматорського театру «Алетея», що діє при храмі святого Василія Великого у м. Луцьку. Це історія юнака, який, засліплений спокусами сучасного світу, залишає батьківський дім... і втрачає все. Колишній успішний студент змушений збирати пляшки і жебракувати...
День матері
День матері
14.05.2012 23:14
З нагоди Дня матері в монастирі Святого Василія Великого, аматорський театральний колектив «Алетея» представили 2 вистави: «Великодній кошик» та «День народження Анастасії». Герої вистави «Великодній кошик» розкрили глибокий зміст пасхальних традицій українського народу, а під час вистави «День народження Анастасії» актори висвітлили важливість події Воскресіння Христового в сучасному світі. Глядачі захоплено спостерігали за грою акторів і пройнялися глибоким змістом вистав.
Зустріч людей з особливими потребами
Зустріч людей з особливими потребами
05.05.2012 23:25
5 травня, у переддень дня хворого в УГКЦ, при луцькому Василіянському монастирі, відбулася пасхальна зустріч людей з особливими потребами: Максима Михалюка, Олексія Курбанова, Оксани Капішевської, Тетяни Кропивської, Нелі Гергель, Олександра Войтовича, з отцями василіянами, волонтерами ВОМО «Українська молодь — Христові!» та інших спільнот, парафіянами храму Св. Василія Великого. Настоятель монастиря — о. Терентій Цапчук, ЧСВВ, радо привітав всіх присутніх, наголосив на важливості служіння хворим у Церкві, а також зачитав звернення Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я на Неділю Розслабленого.
Хресна Дорога в тінях
Хресна Дорога в тінях
05.04.2012 20:13
4 квітня діти та молодь храму Святого Василія Великого отців Василіян провели для вірних Хресну дорогу в тінях. Кожна з 14 стацій відображала муки та страждання Господа нашого Ісуса Христа, над якими особливо роздумуємо в часі Великого Посту. Дійство зворушило не лише вдячних глядачів, а в першу чергу самих акторів, бо кожний учасник начебто перенісся на Хресний шлях Спасителя від Єрусалиму до Голготи, від Розп’яття до Воскресіння.
Вистава «Блудний син» аматорського театрального гуртка «Алетея» при храмі оо. Василіян
Вистава «Блудний син» аматорського театрального гуртка «Алетея» при храмі оо. Василіян
18.03.2012 21:12
18 березня 2012 р. Б. при храмі св. Василія Великого аматорський театр «Алетея» виступив з виставою «Блудний син». П’єсу підготували учасники театрального гуртка під керівництвом о. Августина Запоточного, ЧСВВ та п. Ірини Бурко. За основу взято біблійний сюжет, а сама постановка виконана в сучасній інтерпретації. Всі учасники вистави чудово увійшли в свою роль і донесли основну ціль в житті кожного християнина: прощення та навернення.

Українською Німецькою Англійською Польською Італійською

Розпорядок в монастирі

 Богослужіння: загальні

09:00 — Свята Літургія і Парастас (за померлих)
17:00 — Вечірня
18:00 — Свята Літургія
              Молебень до Матері Божої

 Подій не заплановано.

 Субота заупокійна.
Свв. великих царів і рівноапостольних Константина й Олени.

Ряд.:
Ап. – Ді. 51 зач.; 28, 1-31.
Єв. – Йо. 67 зач.; 21, 15-25.
За упокій:
Ап. – 1 Сол. 270 зач.; 4, 13-17.
Єв. – Йо. 16 зач.; 5, 24-30.

Переглянути календар »


Слідкуйте за новинами:

Життя парафії


ВОМО «Українська молодь — Христові!» Луцьк (УМХ)
Аматорський театр «Алетея»
Майстерня родинного дозвілля «Дерево Життя»
Катехизації для дорослих
Збережи і захисти життя

Сайт Провінції в Україні

  • Інтернет-представництво отців Василіян в Україні

Живе телебачення

  • Живе телебачення УГКЦ